Policjantki rozmawiały z przedszkolakami o bezpiecznych feriach

2020-01-17 14:38:16, Maciej Kowalczyk

Policjantki z włocławskiej komendy odwiedziły wczoraj dzieci z Przedszkola Publicznego nr 32 „Jaś i Małgosia". Rozmawiały z maluchami o zbliżających się feriach i zagrożeniach z nimi związanych, zwłaszcza podczas poruszania się po drogach. Dodatkowo jedna z funkcjonariuszek przeczytała najmłodszym bajkę, która była uzupełnieniem edukacyjnego charakteru spotkania.

Policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej włocławskiej komendy spotkały się wczoraj (16.01.2020) z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 32 „Jaś i Małgosia" przy ul. Kaliskiej. Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo najmłodszych w domu i poza nim, zwłaszcza podczas przechodzenia przez jezdnię i przebywania w pobliżu dróg.

Z uwagi na zbliżające się ferie, najmłodsi będą częściej wyjeżdżać z rodzicami, przemieszczać się po drogach i przebywać na świeżym powietrzu. Funkcjonariuszki omówiły zatem z nimi prawidłowe przechodzenie przez jezdnię i podstawowe znaki drogowe. Wspomniały także o elementach odblaskowych, wyjaśniły czym są i dlaczego powinniśmy je nosić nawet w mieście.

Dopełnieniem rozmów o bezpieczeństwie była bajka przeczytana przez mundurową na zakończenie spotkania, co przyczyniło się do realizacji ogólnopolskiego projektu czytelniczego. Najmłodsi wysłuchali jej z dużym zainteresowaniem i w ramach podziękowania przekazali asp. Ewelinie Reszczyńskiej piękny dyplom.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz