Zamknij [X]

Chodził z zabawkową bronią, był poszukiwany

2020-01-17 12:51:57, Maciej Kowalczyk

Włocławscy policjanci zatrzymali w środę mężczyznę poszukiwanego przez miejscową Prokuraturę. 28-latek szedł przez most z przedmiotem przypominającym długą broń, czym zwrócił uwagę ratownika z przejeżdżającej karetki. Dzięki jego informacji, możliwe stało się zatrzymanie mężczyzny i przestawienie mu zarzutu za wcześniej popełniony czyn. Odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających.

O niecodziennej sytuacji na terenie miasta w środę (15.01.2020) wieczorem zawiadomił włocławskich policjantów ratownik medyczny jadący karetką przez most. Medyk zauważył mężczyznę, który niósł na ramieniu przedmiot przypominający długą broń. Ratownik zaniepokojony tym widokiem, postanowił zaalarmować odpowiednie służby.

We wskazane miejsce niezwłocznie udał się jeden z patroli, który po chwili dostrzegł mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Nie spodziewał się on mundurowych, był zaskoczony ich widokiem. Bez wahania jednak przekazał im przedmiot, który niósł ze sobą. Była to zabawka przypominająca wyglądem długą broń.

Mężczyzna zachowywał się spokojnie, nikogo nie straszył, ani nie zaczepiał. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową do ustalenia miejsca pobytu i musi zostać zatrzymany w związku z koniecznością wykonania z jego udziałem czynności procesowych.

28-latek spędził noc w policyjnej celi. Następnego dnia, zgodnie z postanowieniem prokuratora, uzupełniono mu zarzuty o przestępstwo, którego dopuścił się wcześniej, tj. posiadanie środków odurzających. Za naruszenie Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz