Ratusz zachęca do wynajmu lokal [WIDEO]

2020-01-09 13:45:16, Natalia Cieślak

Miasto stara się zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w Strefie Rewitalizacji, Nowe sklepy czy ponkty usługowe mają pojawić się tam, między innymi za sprawą remontów lokali użytkowych prowadzonych przez Administrację Zasobów Komunalnych.

Do 2028 roku, przewidziana jest renowacja 12 lokali stanowiących własność miasta i położonych w Śródmieściu. Jak do tej pory udało się wyremontować lokale położone w kamienicy przy ulicy 3 Maja 9. Większość z lokali znalazła już najemców, "w puli" pozostały jedynie dwa. Cel jest prosty – nakłonienie przedsiębiorców do powrotu na miejski deptak, przy czym ratusz zastrzeg, że pewni najemcy mogą być preferowani:

Przygotowujemy uchwałę, tak, aby stworzyć dobre warunki finansowe na wydzierżawienie tych lokali. Właśnie dla przedstawicieli tych zawodów, które są zawodami już unikatowymi (...) ale również i gastronomia, która w tej cześci miasta powinna być realizowana. Czyli remonty to jest jeden aspekt, a drugi aspekt, to takie stawki dzierżawy za te lokale, żeby one były opłacalne dla tych przedsiębiorców (...) zeby rozwój tej częsci miasta rzeczywiście następował. Mam nadzieje że za 2-3 lata będziecie państwo mogli tu z nami być już w innym otoczeniu – zapowiada zastępczyni prezydenta Domicela Kopaczewska.

W uchwale znajdą się zapisy pozwalające prezydentowi na obniżenie stawki czynszu najmu, nawet o 50%, przy czym decyzja zależeć będzie od branży, w której działa podmiot. Jak zapowiada Jarosław Hupało, zastępca przewodniczącego Rady Miasta, decyzja o jej przyjęciu powinna być formalnością.

Dodać należy, że jak zapewnia ratusz stawki czynszu i bez obniżek są bardzo konkurencyjne. W Śródmieściu lokale użytkowe będące w posiadaniu miasta można wynająć za nie więcej niż 10 złotych za metr kwadratowy.

Więcej w naszym materiale wideo.

Komentarze (2)


mieszkaniec (2020-01-10 10:16:38) Zgłoś do moderacji
Najpierw musicie wytrzebić patologię z tych terenów, to może i inwestorzy się znajdą. Póki co mało kto tu zagląda , bo potencjalnych klientów odstrasza otoczenie pijaczków i podejrzanych typów. Dopóki będzie 500+ i renty dla alkoholików ten rejon nie będzie atrakcyjny dla inwestorów. Tam strach chodzić w biały dzień.
też (2020-01-11 19:03:08) Zgłoś do moderacji
To prawda, policja czasem chyłkiem tam przemyka aby nie urazić patoli. Straż Wiejska pomimo posiadania tam swojej ekspozytury, nie wychyla nosa. Strach się bać. Tylko eksmisja patologii może uzdrowić sytuację.

Dodaj swój komentarz