Zamknij X

Włocławska grupa SPEED wciąż aktywna

2019-12-16 13:47:50, Maciej Kowalczyk

Grupa SPEED patrolująca teren powiatu włocławskiego, namierzyła i ukarała w sobotę kolejnych piratów drogowych, znacznie przekraczających dozwoloną prędkość w mieście. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kierowcy peugeota i forda. Stracili uprawnienia do kierowania i ukarani zostali mandatami i punktami karnymi.

Policjanci z włocławskiej grupy SPEED zatrzymali  w sobotę (14.12.2019) kolejnych kierujących, którzy rażąco przekroczyli prędkość, czym stworzyli zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jak się okazuje długi prosty odcinek na ul. Toruńskiej to dla niektórych wystarczający powód, by mocniej docisnąć pedał gazu.

 W sobotnie popołudnie policjanci zatrzymali do kontroli dwóch amatorów szybkiej jazdy. Tuż po godzinie 16 mundurowi dostrzegli peugeota, który zignorował dozwoloną prędkość i gnał 105 km/h w obszarze zabudowanym. 28-latek z woj. pomorskiego nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

Godzinę później funkcjonariusze zatrzymali do kontroli forda, którego kierująca także złamała przepisy ruchu drogowego. 36-letnia mieszkanka powiatu włocławskiego pędziła tym samym odcinkiem drogi 112 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 62 km/h. Kobieta również nie umiała wyjaśnić swojego postępowania.

Obaj piraci drogowi stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące. Oprócz tego każdy z nich ukarany został wysokim mandatem karnym i punktami.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (1)


wyborca (2019-12-16 14:09:12) Zgłoś do moderacji
a kiedy Grupa zajmie sie Bandzioram i Zboczonym Policjantam !!!!!! Smieszni jestescie , to nie Grupa a Zwykla LAPANKA jak za czasow Wojny , czy Stanu Wojennego Czyzby powtorka z historii ????

Dodaj swój komentarz