Mistrzostwa Województwa w Badmintonie

2019-12-13 16:10:01, Maciej Kowalczyk

11 grudnia w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Smólniku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Badmintonie w ramach Igrzysk Dzieci organizowanych przez Szkolny Związku Sportowy.

W Mistrzostwach duży sukces odniosły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Smólniku zdobywając dwa medale. Drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Zasada, Sebastian Sadowski i Albin Radecki wywalczyła tytuł mistrzowski oraz prawo startu na Mistrzostwach Polski Szkół jakie odbędą się w marcu 2020. Natomiast drużyna dziewcząt w składzie Maria Lewandowska, Oliwia Kamińska i Julia Szymańska zdobyła tytuł wicemistrzyń województwa.

Chłopcy w drodze do finału pokonali SP Sępólno 3:1, SP Łochowo 3:0, SP Sławsk Wielki 3:0. W meczu finałowym zwyciężyli SP Barcin 3:0

Dziewczęta pokonały 3:0 SP Łochowo, 3:0 SP Brodnica, SP 32 Bydgoszcz 3:0 i dopiero w finale uległy SP Sępólno Krajeńskie 2:3

Spotkania zwłaszcza półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, który z roku na rok jest coraz wyższy.