Targowe Śródmieście w świątecznej atmosferze

2019-12-06 09:12:38, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-12-08 | 10:00 gdzie Ul. 3 Maja

To już trzecia edycja wydarzenia, które w zamyśle organizatorów ma aktywizować przedsiębiorców z włocławskiego Śródmieścia i pokazać włocławianom, że to miejsce może, i powinno, tętnić życiem. Tym razem przebiegać będzie pod znakiem zbliżających się świąt. Początek w niedzielę o 10:00.

Trudno o lepszą datę. Mikołajkowy weekend pod znakiem poszukiwania prezentów i upominków może sprowadzić na ulicę 3 Maja wielu mieszkańców. Niemniej, tak jak w poprzednich edycjach, targowe Śródmieście to nie tylko handel. Na odwiedzających czekać będą także i inne atrakcje. Degustacje świątecznych potraw, wspólne ubieranie choinki, wreszcie tworzenie świątecznych ozdób. To tylko nieliczne spośród atrakcji przewidzianych na najbliższą niedzielę. Na najmłodszych czekać będzie Święty Mikołaj, z którym będzie można zrobić sobie pamiątkową fotografię.

Z edycji na edycję, coraz więcej wydarzeń towarzyszących zależy od przedsiębiorców. To oni będą odpowiedzialni za organizację wydarzeń towarzyszących tej edycji – zapowiada Angelika Kluga z Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości, dodając, że w tej edycji weźmie udział ponad 30 firm.

„Serce” Targowego Śródmieścia to, jak zawsze, Kawiarenka Obywatelska i to tam warto skierować się najpierw, zwłaszcza z najmłodszymi. Praktycznie jednak wszędzie na ulicy 3 Maja napotkać będzie można na interesujące stoiska i atrakcje.

Zbliżające się święta to także doskonały czas, by pomyśleć o potrzebujących. Przy okazji Targowego Śródmieścia będzie można przekazać dla nich produkty żywnościowe. Umożliwi to włocławska „Jadłodzielnia”.

Prosimy bardzo o przekazywanie nam produktów żywnościowych, po to, byśmy po pierwsze, ratowali żywność we Włocławku. Po drugie chcielibyśmy tę pomoc, zwłaszcza teraz kiedy panują niskie temperatury przekazać najmocniej potrzebującym – tłumaczy Wojciech Grabczewski – Dla najbardziej zaangażowanych darczyńców przekażemy statuetkę „Jadłodzielni Włocławskiej”.

Targowe Śródmieście już w najbliższą niedzielę 8 grudnia. Początek o godzinie 10:00.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz