#Q4news Stypendyści premiera otrzymali dyplomy

2019-12-04 16:07:41, Maciej Kowalczyk

41 uczniów z Włocławka i okolicznych powiatów, znajdujących się w gestii włocławskiej Delegatury Kuratorium Oświaty otrzymało dziś dyplomy poświadczające otrzymanie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. W całym województwie wyróżniono w ten sposób ponad 200 uczniów.

Tradycyjnie już uroczystość organizowana jest w jednej ze szkół ponadpodstawowych na terenie miasta. Dziś był to Zespół Szkół Technicznych. W placówce pojawił się też z tej okazji kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik.

W tym roku wypłacane w dwóch transzach stypendium wynosi 300 złotych miesięcznie (3000 złotych rocznie). Kryteria ich przyznawania są proste, jednak otrzymanie stypendium nie należy do najłatwiejszych. Uczeń może je otrzymać z uwagi na najwyższą średnią ocen w szkole (na stypendium mogą liczyć jedynie uczniowie liceów i techników), lub też ci, którzy osiągają wybitne wyniki w jednej z dziedzin nauki, jednocześnie z pozostałych przedmiotów ich oceny są, co najmniej, dobre. Sito selekcji jest tym gęstsze, że uogólniając, średnie ocen laureatów są coraz wyższe.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz