Na Gniazdowskiego powstaje żłobek integracyjny

2018-08-31 16:35:31, Maciej Kowalczyk

Dwukondygnacyjny budynek przyjmie wiosną przyszłego roku 55 dzieci. Całkowity koszt tej inwestycji to 6 milionów złotych.

Wykonawca na zakończenie prac ma czas do końca kwietnia. Do tego czasu na działce przy Zespole Szkół nr 7 stanie budynek o powierzchni użytkowej, prawie, 1160 metrów kwadratowych.

Na parterze (...) umieszczona będzie kuchnia z pełnym zapleczem, sale dla grupy dwulatków, wraz z zapleczem sanitarnym - opisuje inwestycję Zastępca Prezydenta Magdalena Korpolak-Komorowska -  Na pierwszym piętrze będą sale dla grup trzylatków z sypialniami, oraz pełnym węzłem sanitarnym i sala gimnastyczna.

Ponieważ mamy do czynienia z instytucją integracyjną, na drugiej kondygnacji znajdą się także m.in. sale logopedy i fizjoterapeuty. Wokół budynku znajdzie się miejsce dla 15 miejsc postojowych, oraz dostosowany do tak młodych dzieci plac zabaw, teren zaś pokryją nasadzenia.

Całkowity koszt tej inwestycji to 6 milionów złotych, kwota dofinansowania, jaką udało się pozyskać na jej realizację to prawie 2,2 miliona złotych.

Wczoraj, szczegóły inwestycji przedstawili dziennikarzom Z-ca Prezydenta Magdalena Korpolak Komorowska, oraz Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z briefingu:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz