Puchar Polski Karate odbędzie sie we Włocławku [WIDEO]

2019-12-04 14:44:02, Natalia Cieślak


kiedy 2019-12-14 | 15:00 gdzie Hala Mistrzów

14 grudnia odbędzie się Puchar Polski Karate seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. Turniej odbędzie się w Hali Mistrzów we Włocławku. To będzie największa impreza karate, tego roku, w Polsce.

Na dzisiejszej konferencji prasowej w ratuszu poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia.

„Puchar Polski będzie widowiskiem na miarę roku. Klubów przewidujemy około 70, zawodników około 400. W tej chwili te zgłoszenia spływają. Na dzień dzisiejszy mamy około 200 zawodników.” – Jan Mazurkiewicz, z Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin, organizatora imprezy.

Sam klub może poszczycić się niemałym sukcesem odniesionym przez Oskara Mazurkiewicza. Zawodnik wrócił właśnie z Mistrzostw Świata w Japonii na których udało mu się wygrać dwie walki. Przegrał on jedynie z karateką z Rosji, późniejszym zdobywcą trzeciego miejsca. Udział w turnieju okupił kontuzją, ale ma nadzieję, że także i on wystąpi na jednej z czterech mat na włocławskim turnieju:

„Deklaruj swój udział. Co będzie zobaczymy. Mam nadzieje ze wygram ty bardziej ze na swoimi podwórku chce wywalczyć pierwsze miejsce i zakończyć ten rok takim sukcesem krajowym i pokazać kto jest najlepszy w Polsce.”

Organizacja przez WKKK tej jednej z ważniejszych imprez karate w Polsce zbiegła się z XXXV-leciem włocławskiego klubu.

Więcej w naszym materiale wideo.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz