BBC odwiedziło Włocławskich Strzelców

2019-12-02 10:19:48, Maciej Kowalczyk

Na początku października Ministerstwo Obrony Narodowej na swoich stronach internetowych opublikowało oficjalny ranking oceniający dotychczasową działalność szkół z klasami mundurowymi, muzeów oraz organizacji działających na rzecz obronności. W rankingu tym, na tle wyżej wymienionych podmiotów wyróżniona została nasza Jednostka Strzelecka, która już po raz drugi zajęła 1 miejsce pokonując zdobytą liczbą punktów wszystkie inne szkoły mundurowe i organizacje z całej Polski.

Dotychczasowa działalność Jednostki musiała odbić się w świecie szerokim echem, ponieważ na sobotnich zajęciach szkoleniowych stowarzyszenia odbywających się na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego gościliśmy dziennikarzy ze stacji radiowej BBC World Service, którzy specjalnie z Londynu przylecieli do Włocławka nagrać kilkugodzinny materiał o bieżącej działalności włocławskiej organizacji, prowadzonych szkoleniach oraz historii Ruchu Strzeleckiego w Polsce.

W trakcie prowadzonych zajęć, uczestnicy realizowali szkolenie na 4 punktach nauczania, które były związane z:
- strzelaniem szkolnym nr 1, na celność i skupienie z kbk AKM,
- budową i zasadami działania różnego rodzaju karabinków i pistoletów,
- poruszania się z bronią oraz działania w sytuacjach awaryjnych,
- udzielania pierwszej pomocy z elementami taktycznej pierwszej pomocy,

Odwiedzający nas dziennikarze BBC w czasie prowadzonych wywiadów i obserwowania zajęć nie kryli ogromnego zaskoczenia związanego z bardzo dużą ilością uczestników szkolenia (ponad 40 osób), dobrą organizacją zajęć oraz ogromnym zaangażowaniem jego uczestników. Dodatkowo, zgodnie ze starą jednostkową zasadą "jesteś na zajęciach więc w nich uczestniczysz", po krótkim instruktażu, nasi brytyjscy goście mieli możliwość sprawdzenia swoich praktycznych umiejętności strzeleckich strzelając karabinka AKM oraz AR-15.

(Inf. prasowa Jednostka Strzelecka 4051)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz