Zamknij X

Robret Kwiatkowski we Włocławku

2019-11-26 15:15:39, Maciej Kowalczyk

W październikowych wyborach, startując z pierwszego miejsca na liście Lewicy wywalczył mandat w parlamencie. Dziś na konferencji prasowej przedstawił dyrektorkę swojego biura poselskiego we Włocławku – została nią Katarzyna Figel-Stolcman.

Dotąd, dyrektorka biura Roberta Kwiatkowskiego, była znana z pracy w instytucjach związanych z lokalnym samorządem. Między innymi do 2018 roku pełniła funkcję prezesa Miejskiego Budownictwa Mieszkaniowego sp z o.o.


Nie ma jeszcze jednak pewności, gdzie to biuro będzie funkcjonować. Jako najlepszą lokalizację poseł wymienia otworzenie punktu w zajmowanych obecnie przez SLD pomieszczeniach przy ulicy Kościuszki. Aby tak się stało, konieczna jest jednak zgoda lokalnych struktur partii. Jak mówi poseł, dotychczasowe efekty rozmów z Krzysztofem Kukuckim są „obiecujące”.  Z kolei szefem toruńskiego biura parlamentarzysty został Krzysztof Podgórski, który prowadził kampanię wyborczą Roberta Kwiatkowskiego.


Podczas, wizyty we Włocławku poseł brał udział w sesji Rady Miasta. Wspominał na niej, między innymi, o swoim pierwszym wystąpieniu poselskim. Traktowało ono o budowie stopnia wodnego w Siarzewie.


Jak ważny jest ten stopień wodny i dla całego układu hydrologicznego Wisły, i dla miasta,i jego mieszkańców, przekonywać nie muszę – mówił dziś poseł wskazując, że region czeka na nią od kilkudziesięciu lat – Mam nadzieję, że Pan Premier zechce odpowiedzieć na pytanie zawarte w moim wystąpieniu i administracja rządowa podzieli się informacją, co się w tej sprawie dzieje i jakie są konkretne ustalenia, które poczyniono podczas narad. Bo jedyne konkrety, o jakich usłyszałem pomiędzy jesienią 2018 roku i jesienią roku 2019, to te, że jakieś narady się odbyły. To zdecydowanie za mało.


Poniżej zapis konferencji.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz