Podsumowanie programu „Umiem Pływać” [WIDEO]

2019-11-21 14:10:38, Maciej Kowalczyk

Dziś, 21 listopada na Krytej Pływalni „Delfin” przy al. Chopina 10 odbyło się podsumowanie programu Umiem Pływać 2019.

Wydarzeniu wzięła udział zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska, Aneta Jędrzejewska z Urzędu Marszałkowskiego oraz Maciek Bukowski z Kujawsko-Pomorskiego Związku Pływackiego.

W I i II turze programu Umiem Pływać w 2019r. we Włocławku łącznie udział wzięło 525 dzieci z: SP 2, 3, 5, 7, 10 ,12 ,14, 18, 19, 22, 23, Zespołu Szkół nr 8, Zespołu Szkół nr 11 oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1.

„Cisze się bardzo dużym powodzeniem. To jest upowszechnianie sportu ale również zdrowy styl życia a dla mnie jako kobiety, jako matki to jest bezpieczeństwo, które jest nad wodą w czasie wakacji. Dzieci jadą i często już widzą jak się nad tą wodą zachowywać, wiedzą jak się poruszać, potrafią pływać po prostu.” –powiedziała Aneta Jędrzejewska.

Głównym gościem tego spotkania była rekordzistka i mistrzyni Polski pływaniu,

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Niesamowita pływaczka jest również medalistką mistrzostwa świata i mistrzostw Europy na krótkim basenie.

„Ja myślę, że są bardzo ważne nie tylko dla przyszłych młodych zawodników, ale myślę że dla każdego z nas. Wydaje mi się, że pływanie jest to taka umiejętność, którą powinno nabyć każde dziecko i każdy dorosły jeśli nie miał takiej okazji w młodości.” – powiedziała Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk.

Więcej w naszym materiale wideo.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz