Ekonomik wraca na Bukową w ekspresowym tempie

2019-11-18 14:21:43, Maciej Kowalczyk

Zapowiadaliśmy to niemal przed dwoma tygodniami, dziś to już pewne, „Ekonomik” wraca na Bukową. Zakończono ostatnie odbiory wyremontowanego budynku. Najprawdopodobniej, już jutro do szkoły wrócą uczniowie.

Szkoła po remoncie wraca do normalnej pracy w rekordowym tempie, jak zapowiada pełniąca obowiązki dyrektora placówki ....... uczniowie do szkolnych ław wrócą najprawdopodobniej już jutro.

W tej chwilii mamy przewiezioną połowe wyposażenia sal. Mamy nadzieję, że próbna matura, już jutro, odbędzie się tutaj.


W ślad za tym pewne jest także, że jubileusz 100-lecia placówki absolwenci także świętować będą w nowym budynku. Przypomnijmy, że według pierwotnych planów remont budynku miał zakończyć się 30 listopada. Udało się wcześniej, w czym, jak podkreślał zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki, duża zasługa firm wykonujących tę inwestycję, ale i dyrekcji:

Dyrekcja była mocno zaangażowana w tę inwestycję i bardzo ściśle współpracowała z wykonawcą, któremu także należą sie podziękowania. Współpracowało nam się z nimi bardzo dobrze.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom. Przede wszystkim Wydziałowi Inwestycji, Wydziałowi Edukacji, który tu ściśle współpracował - dodawał prezydent Marek Wojtkowski - Dla mnie najważniejsze jest to, że młodzież już się wprowadza do tego budynku. W perpektywie jubileuszu szkoły, to bardzo ważna i zarazem dobra informacja.


Prace trwały niespełna rok. Umowa na przeprowadzenie prac została podpisana w październiku ubiegłego roku, w połowie listopada w szkole na Bukowej pojawili się pracownicy odpowiedzialni za remont. Warta niemal 9 milionów złotych inwestycja odświeżyła bryłę budynku, która po termomodernizacji prezentuje się zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilka lat temu. Jednak najważniejsze zmiany nie są widoczne z zewnątrz.


W budynku kompleksowo wymieniono stare instalacje, położono nowe tynki, powstały szatnie z prysznicami przy sali gimnastycznej, w której pojawił się nowy parkiet ( to zadanie nie było przewidziane w pierwotnej wersji zamówienia), na prośbę dyrekcji wymieniono też ogrodzenie szkoły.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz