Kacper Marciniak na czele włocławskiego sztabu WOŚP

2019-11-06 14:48:27, Maciej Kowalczyk

Beata Krajewska po kilkunastu latach spędzonych „za sterami” włocławskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydowała się pożegnać z tym stanowiskiem. O swojej decyzji już wcześniej poinformowała ratusz. Dziś ogłoszono to oficjalnie. Nowym szefem sztabu został Kacper Marciniak.

Beata Krajewska od lat kojarzona była z pracą i organizacją włocławskiego sztabu WOŚP.

Chciałam podziękować za te wszystkie lata współpracy, zarówno wszystkim tym, którzy byli w sztabie, którzy byli wolontariuszami, sponsorom, darczyńcom, wszystkim, z którymi miałam do czynienia przez ostatnich kilkanaście, kilkadziesiąt lat – podsumowywała na dzisiejszej konferencji prasowej, była już, szefowa sztabu – Myślę, że Kacper doskonale przejmie tę funkcję – stwierdziła zapowiadając swoją pomoc dla sztabu pod nowym kierownictwem.

Jak podkreślała Lidia Piechocka-Witczak rezygnacja Beaty Krajewskiej była jej suwerenną decyzją, która została zaakceptowana przez organizujący zbiórkę w mieście samorząd.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Beacie za to, że przez tyle lat z uporem i przede wszystkim, umiejętnością organizacyjną, która tak bardzo wpływała na to, że ludzie byli zjednoczeni wokół tego tematu, że to robiła. Jesteśmy ci za to bardzo wdzięczni.

Jak zaznaczał prezydent Marek Wojtkowski „niestety” nie udało się odwieść dotychczasowej szefowej sztabu od rezygnacji. Rozpoczęto poszukiwania nowego zawiadującego włocławską Orkiestrą. Ostatecznie propozycje skierowano do Kacpra Marciniaka:

Dziękuję za propozycję, którą złożył mi Pan Prezydent, Urząd Miasta i Centrum Kultury „Browar B.”. Mam nadzieję, że sprawdzę się w roli zastępcy dla Beaty. Powiedzmy sobie szczerze poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Rzadko który szef sztabu, a tych sztabów jest zarejestrowanych w całym kraju blisko tysiąc, dostaje od swoich sztabowców i swoich wolontariuszy koszulkę z napisem „Najlepsza Szefowa Sztabu” – przypominał dziś na konferencji.

Pod nowym „dowództwem” sztab WOŚP rozpoczyna już z wolna przygotowania do 28. finału WOŚP. Od poniedziałku ruszyły już internetowe zapisy wolontariuszy i co ciekawe pojawiły się już pierwsze zgłoszenia. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie Wielkiej Orkiestry. Przyszłoroczny finał odbędzie się 12 stycznia.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz