Markowy Lokal Śródmieścia wybrany

2019-11-05 09:15:58, Maciej Kowalczyk

Ogłoszony we wrześniu konkurs ma w założeniu wspierać i promować przedsiębiorczość w mieście. To była pierwsza, lecz jak podkreśla zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska, nie ostatnia jego edycja.

Głosowanie na jeden z dwudziestu podmiotów, które stanęły do rywalizacji o tytuł, trwało przez cały październik. Spośród firm, które zgłoszono do konkursu, zwycięską okazała się „Kawiarnia Miodna” z ulicy 3 Maja 1. 

Brakuje mi słów, żeby wyrazić swoją radość – mówił właściciel kawiarni Włodzimierz Pszczoliński – Angażujemy się też w działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Prowadzimy zajęcia o ekologii, różnego rodzaju warsztaty dla dzieciaków – podkreślał.

Miodna nie jest więc tylko i wyłącznie sklepem, w którym można kupić miód, wosk i inne produkty tworzone w oparciu o pracę pracowitych owadów. To także miejsce spotkań i niejako „centrum lokalnej społeczności”, co jest szczególnie ważne właśnie w obszarze rewitalizacji. Rewitalizacji, która, jak podkreśla prezydent Marek Wojtkowski stanowi dla miasta priorytet.

Zaczęliśmy prowadzić różne działania, żeby zmienić wizerunek tej części miasta. Postanowiliśmy wyjść z inicjatywą i zaprosić przedsiębiorców i mieszkańców do współpracy – mówił na wczorajszym briefingu prasowym, wymieniając szereg programów skierowanych do przedsiębiorców działających w Specjalnej Strefie Rewitalizacji – Zawsze będziemy wspierać przedsiębiorców, żeby Stary Rynek i Śródmieście było miejscem uczęszczanym i chętnie odwiedzanym.

Wybrany w drodze głosowania  mieszkańców przedsiębiorca otrzymał tytuł "Markowego lokalu Śródmieścia" z oznaczeniem na witrynie oraz voucher na usługi promocyjne w lokalnych mediach.

Komentarze (1)


Ewa (2019-11-05 12:55:05) Zgłoś do moderacji
Gratulacje! Oby więcej takich lokali, a nie wyszynków dla 500+

Dodaj swój komentarz