Spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską- Boehm

2019-10-30 14:12:28, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-11-14 | 17:00 gdzie MBP

Zapraszamy Państwa na spotkanie w ramach cyklu „Czytelnicze oblicze” z Aleksandrą Ziółkowską – Boehm, ostatnią sekretarką Melchiora Wańkowicza oraz spadkobierczynią jego archiwum.

Aleksandra Ziółkowska – Boehm; pisarka , absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim, w 1978 r. obroniła doktorat nauk humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1972-1974 asystentka i sekretarka Melchiora Wańkowicza. Od 1990 mieszka w Wilmington w stanie Delaware w USA. Jest autorką książek m.in. „Blisko Wańkowicza”, „Podróże z moją kotką”, „Na tropach Wańkowicza”, „Wokół Wańkowicza”, „Pisarskie delicje”. 

Miłośniczka kotów, znawczyni Indian, bratanica Korczaka Ziółkowskiego - twórcy największej rzeźby na świecie - wodza Szalonego Konia w paśmie gór Black Hills w Dakocie Południowej. Mąż autorki Norman Boehm był kuzynem jednej z największych gwiazd Hollywood, trzykrotnej zdobywczyni Oskara - szwedzkiej aktorki Ingrid Bergman.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada o godzina 17.00 w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza przy ul. Warszawskiej

Wstęp wolny.

(Inf. prasowa MBP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz