Poezja to sztuka więzienna – Klub Bartnicka 10

2019-10-28 11:17:51, Maciej Kowalczyk

W piątek 4 października w Bibliotece Zakładzie Karnym Włocławek odbyło się kolejne spotkanie z Małgorzatą Pietrzak – poetką o wielkim dorobku literackim, którego celem było wyłonienie corocznych laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Drugi Brzeg".

Małgorzata Pietrzak jest uczestniczką kilkunastu konkursów poetyckich o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, jest również członkiem Związku Literatów Polskich. Gość "Bartnickiej 10" to nie tylko utalentowana poetka. Pani Małgorzata zajmuje się również krytyką literacką, pisze teksty piosenek, a także publikuje na łamach różnorakich czasopisi literackimi. Wizyta była nie tylko okazją do wyłonienia laureatów konkursu, ale także do zapozania się z twórczością literatki.

Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Drugi Brzeg" wygrał przedstawiciel ZK Włocławek. Z tego Zakładu pochodzi też laureat drugiego mijsca. Na podium znalazł się też osadzony w ZK Grudziądz nr 1. Wyróżnienia przyznano: ZK Włocławek, ZK Grudziądz nr 1, ZK Płock, ZK Wronki, ZK Wronki. Zwycięzców wyłoniło jury w składzie:

Małgorzata Pietrzak – przewodnicząca,
Michał Mikołajczyk – członek Jury,
Michał Paczkowski – sekretarz.

Najlepsze utwory znajdą się w tomiku, który zostanie rozesłany do uczestników konkursu.

Tekst/ zdjęcia: st. sierż. Michał Paczkowski

Komentarze (1)


Jan Woźniak (2020-05-20 23:49:58) Zgłoś do moderacji
To fajnie, że propagujecie ideę ś.p. Ryszarda Seroczyńskiego, który był twórcą Klubu Literackiego Bartnicka 10" oraz twórcą samego Konkursu.

Dodaj swój komentarz