Włocławianie idźcie na wybory – zachęca ratusz [WIDEO]

2019-10-10 12:47:26, Maciej Kowalczyk

Żeby później nie mieć do siebie pretensji, że ktoś wybrał za nas – mówił dziś prezydent Marek Wojtkowski. Prezydent i jego zastępcy zachęcali do tego, zeby mieszkańcy miasta skorzystali ze swojego prawa.

Już w najbliższą niedzielę udamy się do urn. Pytanie na kogo głosować, każdy z nas powinien rozstrzygnąć samodzielnie, niemniej najważniejszym jest, żeby przy urnie się pojawić i skorzystać ze swojego prawa wyborczego.

Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam 13 października do lokali wyborczych i oddanie głosu.. Nie wskazujemy na kogo głosować, ważne jest, żeby zgodnie z własnym sumieniem, z własnymi poglądami z tego prawa po prostu skorzystać – zachęcał dziś Marek Wojtkowski.

Wszystko wskazuje na to, że w niedzielę może zostać pobity frekwencyjny „rekord Polski” z wyborów 1989 roku, kiedy sięgnęła ona 62 %. Czy w niedzielę będzie wyższa? Z badań opinii publicznej wynika, że nawet ponad 70% mieszkańców Polski wybiera się do urn. Jednak warto zaznaczyć, że na dane te należy patrzeć z dystansem. Zazwyczaj deklarowana frekwencja jest wyższa, niż realna. Niemniej, mobilizacja elektoratów jest wysoka, choć wciąż nie każdy decyduje się na skorzystanie ze swojego konstytucyjnego prawa.

Niezależnie od poglądów jakie wyrażamy skorzystajmy z niego w niedzielę. Według najnowszych prognoz, będzie to dość ciepły, bezdeszczowy dzień. Idealny na spacer... do komisji wyborczej.

Więcej w naszym materiale wideo.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz