Włocławianie polubili rowery miejskie

2019-10-09 08:40:59, Maciej Kowalczyk

Od 7 sierpnia 2019 roku, czyli od czasu wprowadzenia pilotażowego programu Włocławski Rower Miejski, z tej formy transportu i rekreacji skorzystało ok. 1800 użytkowników. Włocławianie przejechali już ponad 40 tysięcy kilometrów w trakcie ponad 12 tysięcy przejazdów.

Z rowerów miejskich może skorzystać każdy. Osoby chcące wypożyczyć rower muszą zapoznać się z regulaminem, który dostępny jest na stronie www.wrm.bike  Tam też znajdują się wszelkie szczegóły dotyczące Włocławskiego Roweru Miejskiego, w tym m.in. odpowiedzi na pytania: czy można uruchomić rower nie posiadając aplikacji mobilnej, czy trzeba zostawić go w strefie WRM i co zrobić, gdy nie ma miejsca oraz czy las lub park może być miejscem parkowania roweru.

Operatorem programu jest Orange.

Obecnie w ramach pilotażowego programu Włocławski Rower Miejski dostępnych jest 50 pojazdów zlokalizowanych w 6 strefach WRM-ROOVEE PARK: Delfin, Ostrowska, Przystań przy ul. Piwnej, Promienna, Okrzei, Kaliska. Dodatkowo, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, we Włocławku zostały otwarte trzy wirtualne stacje Włocławskiego Roweru Miejskiego: na osiedlu Południe (SP 23), w Michelinie (SP 19) i na Zawiślu (zatoka autobusowa).

(Inf. prasowa Urząd Miasta)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz