Wracają włowery

2021-03-02 10:37:16, Q4.pl

Od wczoraj włocławianie ponownie mogą korzystać z miejskich rowerów. 220 jednośladów czeka na mieszkańców na 20 stacjach w mieście. Z pojazdów będzie można korzystać do końca listopada.

Sama forma nie zostanie zmieniona – tłumaczy zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki – Jedyna różnica jest taka, że dokładamy - we współpracy z firmą Anwil – trzy nowe stacje rowerowe, tak zwane wirtualne, dwie przy zakładach chemicznych Anwil i jedną przy Hali Mistrzów.

Jak wyjaśnia Krzysztof Kukucki zainteresowanie korzystaniem z systemu jest na bieżąco monitorowane przez ratusz. To zainteresowanie nie jest małe.

W ubiegłym roku włocławianie korzystali z miejskich rowerów przez 50 tysięcy godzin, co przekłada się na 141 tysięcy przejazdów. Sumując odległości przemierzone przez korzystających z rowerów otrzymamy niebagatelny wynik 443 tysiąca kilometrów.

W okresie wiosenno-letnim włocławianie często korzystali z włowerów podróżując na przystań przy ulicy Piwnej. Powinniśmy pamiętać, że w związku z przebudową ulicy Piwnej, stacja z przystani zostanie przeniesiona w okolice ulicy Solnej.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz