Mathew Kosgei najlepszy w 6. Anwil Półmaraton Włocławek

2019-10-11 18:44:49, Maciej Kowalczyk

W niedzielę o 11:00 wyruszyli na trasę uczestnicy 6. Anwil Półmaratonu Włocławek. 400 biegaczy z całej Polski, ale także zawodnicy zagraniczni, pokonali wiodącą ulicami Włocławka trasę o długości 21 097 metrów. Trasę najszybciej pokonał, pochodzący z Kenii Mathew Kosgei.

Zwycięzca przebiegł dystans w czasie 1:04:07. Najszybsza wśród kobiet, także pochodząca z Kenii, Christine Moraa Oigo uzyskała wynik 1:04:08. Na trzecim miejscu w kategorii kobiet uplasowała się włocławianka Katarzyna Kowalska z czasem 1:15:38.

Jak co roku w imprezie brali także udział nieco młodsi biegacze. W serii biegów „Anwilki na Start” wzięły udział dzieci w wieku od czterech do 12 lat. Podobnie jak na dorosłych zawodników, także i na nich czekały pamiątkowe medale, oraz dyplomy.