Koncert i Rowerowa Masa Krytyczna - niedziela we Włocławku

2019-09-23 10:58:05, Maciej Kowalczyk

W szkołach, na ulicach i na przystankach. Minionych 7 dni we Włocławku upłynęło pod znakiem imprez związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Akcję zakończył wyjątkowy koncert na ulicy Piwnej.

"Pianino na ulicy", to recital Jacka Szczepańskiego. Recital niezwykły, bo niezwykła była jego oprawa. Zamiast sali koncertowej - ulica. Zamiast teatralnego krzesła - leżaki ustawione na ulicy Piwnej, której fragment zamknięto w niedzielę. 

Koncert wieńczy wydarzenia związane z ETZT we Włocławku, a było ich wiele. Począwszy od poniedziałku w akcji brali udział uczniowie włocławskich szkół, którzy opracowywali koncepcję znaku drogowego, który stanie przy kilku spośród włocławskich placówek. W mieście przez tydzień promowano alternatywne, w stosunku do własnych czterech kółek, formy transportu, takie jak rower, komunikacja miejska, czy po prostu - własne nogi.

To właśnie temu celowi podporządkowane były działania ratusza, takie jak otwarcie wirtualnych stacji Włocławskiego Roweru Miejskiego na Południu (SP 23), Michelinie (SP 19) i Zawiślu (ZS 8), gdzie bez dodatkowych opłat, będzie można zostawić rower miejski., czy też rozdawanie specjalnie zaprojektowanych toreb rowerowych pasażerom miejskiej komunikacji. 

Niedziela była ostatnim dniem kampanii. Dniem, w którym mieszkańcy miasta mogli skorzystać za darmo z przejazdów komunikacją miejską (za okazaniem dowodu rejestracyjnego własnego pojazdu). O 10:00 ulicami miasta zaczęła zaś się przemieszczać Rowerowa Masa Krytyczna, która popołudniem zakończyła przejazd wspólnym ogniskiem na terenie przystani na Zalewie Wiślanym.

Jak minęła ta niedziela? Zobaczcie w naszej fotorelacji.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz