#Q4News Kolejne inwestycje w regionie ze wsparciem

2019-09-09 18:00:45, Maciej Kowalczyk

ANWIL SA, „MEZ Technik” sp. z o.o, oraz TOKU Projekt Zbigniew Topolski to trzy kolejne firmy, które uzyskały wsparcie zadań inwestycyjnych w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Stosowne zaświadczenia przekazano dziś w Centrum Kultury Browar B.

W ramach planowanych inwestycji tych trzech podmiotów, na lokalnym rynku pracy przybędzie ponad 100 nowych stanowisk. Sama inwestycja Anwilu (już realizowana) finalnie ma podwyższyć zatrudnienie w firmie o właśnie 100 osób, kolejnych kilkadziesiąt znajdzie pracę w MEZ Technik i TOKU projekt. 

Wybór tych trzech firm jako beneficjentów wsparcia PSSE, to symptom dywersyfikacji działalności Strefy. Oprócz giganta na lokalnym rynku (Anwil) na wsparcie mogą liczyć firmy średnie ( jak MEZ) i najmniejsze mikroprzedsięborstwa (TOKU).
Obecna na uroczystości poseł Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości podkreślała, że takie wsparcie nie byłoby możliwe, gdyby nie ułatwienia jakie przyniósł rządowy program „Strefa w każdej gminie”, który pozwala na wsparcie dla firm w ramach SSE, niezależnie od ich lokalizacji.

Dopóki nie wprowadziliśmy ustawy, tak naprawdę w naszym regionie było 5 decyzji o wsparciu. To co dzieje się w tej chwili, to dużo więcej niż przez ostatnich kilkanaście lat – stwierdziła Joanna Borowiak – Tutaj ogromne podziękowania, ukłony, za bardzo intensywną pracę Pana Kamila Kołaty, który prowadzi terenowe biuro PSSE we Włocławku.

Jak dodaje, otwarcie biura terenowego za zgodą prezesa PSSE, przynosi wymierne efekty dla lokalnych przedsiębiorców.
Prezes PSSE Przemysław Sztandera przed wręczeniem decyzji o wsparciu dla inwestycji zauważał, że obecne regulacje prawne, czyli ustawa „Strefa w każdej gminie”, znacznie lepiej odpowiada na potrzeby przedsiębiorców, niż poprzednie przepisy:

Poprzednie regulacje dotyczące Stref Ekonomicznych faworyzowały duże przedsiębiorstwa, ponieważ cały proces wymagał wcielenia terenów inwestycyjnych do obszaru strefy, co trwało bardzo długo. Nowa ustawa pozwala inwestować na terenach, w zasadzie w dowolnym miejscu w kraju.

Relacja w naszym materiale wideo.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz