Zbliża się Cisowianka Mazovia MTB Marathon

2019-08-30 11:11:54, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-09-07 | 10:15 gdzie Zarzewczewo

Kolarski mistrz Polski Cezary Zamana za tydzień odwiedzi Zarzeczewo. 7 września odbędą się tam zawodu w ramach organizowanego przez niego cyklu "Cisowianka Mazovia MTB Marathon".

Na uczestników czekać będą 4 dystanse. Dla najbardziej wprawionych – dystans Pro (68 kilometrów) lub ½ Pro (45 kilometrów), które poprowadzą przez mocno pofałdowany teren z główną atrakcją w postaci bardzo trudnego odcinka XC zlokalizowanego w Dobrzyniu. To najlepsza opcja dla wprawionych kolarzy, którzy poszukują mocnych doznań dla swoich nóg, płuc i oczywiście karbonowych rowerów.

Ci, którzy preferują bardziej rekreacyjną jazdę – w tym także panie i seniorzy, również świetnie poczują się podczas Cisowianka Zarzeczewo Mazovia MTB Marathon. Cezary Zamana zaprojektował dla nich dwa łatwiejsze oraz krótsze dystanse. To Hobby (8 kilometrów) oraz Fit (20 kilometrów). Mimo że i one poprowadzą przez garbaty teren, mimo że i tam nie braknie wzniesień, to będą nieporównywalnie łatwiejsze od swoich kuzynów Pro i ½ Pro.
Co nie oznacza, że i one nie dostarczą emocji.

Na każdym z czterech dystansów prowadzona będzie klasyfikacja na Najlepszego Mieszkańca Gminy Fabianki oraz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą (z podziałem na płeć). To prestiżowy i dający powody do dumy tytuł. Po drugie, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe puchary. Po trzecie, sponsorzy i partnerzy Cisowianka Mazovia MTB Marathon przygotowali atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy OPEN każdego z 3 dystansów otrzymają bony o wartości 50 zł (Fit), 75zł (1/2 Pro) i 100 zł (Pro), na usługi w serwisie Alltop Auto Instalacje Gazowe.

Firma Inter Pack ufundowała jeden ze swoich flagowych uchwytów – Lotos, z którym do domu wróci jeden z zawodników.
Maraton w Zarzeczewie będzie także finałową potyczką w ramach Continental MTB Kujawy i Pomorze. Dlatego wszyscy kolarze, którzy ścigali się podczas zawodów Cezarego Zamany w Brodnicy, koniecznie powinni zameldować się także i w Zarzeczewie. Powalczą o naprawdę cenne nagrody ufundowane przez sponsora głównego pucharu, firmę Continental Polska.

Do Zarzeczewa z Cezarym Zamaną zawita jeszcze jeden gość specjalny – to Rybka MiniMini, świetnie znana z telewizyjnych bajek postać. Zorganizuje ona dla przedszkolaków darmowe zawody rowerowe. Wystartować w nich mogą dzieciaki do 6. roku życia. Każdy z młodych sportowców otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla trójki najlepszych dziewczynek i chłopców w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają nagrody. Zawody będą także okazją do fantastycznego zdjęcia z uśmiechniętą Rybką MiniMini. Rybkę wspomogą animatorzy, którzy zorganizują dodatkowe gry i zabawy dla maluchów.

Do udziału w niedzielnym maratonie zachęca także urokliwa lokalizacja rowerowego miasteczka. Baza zawodów będzie w ładnym, zielonym parku, z którego rozciąga się zachwycająca panorama na największy zalew wiślany i tamę włocławską.

Zawody organizowane są we współpracy z Urzędem Gminy Fabianki oraz Urzędem Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Zaangażowanie lokalnych władz nie tylko podnosi prestiż zawodów, ale również gwarantuje, że będą one zorganizowane według najwyższych standardów.

To samo zapewnia także Cezary Zamana ze swoją drużyną oraz partnerami cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. W sobotę, dzień przed zawodami na oficjalnym fan page’u zawodów (fb.com/mazoviamtb/) ogłoszone zostanie najlepsze ciśnienie do opon. W niedzielę, w miasteczku rowerowym będzie można dopompować opony do odpowiednich wartości. Ze wsparcia Continental będzie można także skorzystać na trasie: na każdym bufecie dostępne będą dętki tej firmy oraz stacjonarne pompki, umożliwiające szybkie usunięcie kapcia.

Doraźny i darmowy serwis rowerowy świadczyć będzie w miasteczku rowerowym zespół specjalistów AJs Fenwicks, pomagając w regulacji przerzutek czy naciągu linek.

O nawodnienie zawodników zadba tytularny sponsor cyklu – Cisowianka. Tej orzeźwiającej i zdrowej wody starczy dla każdego. Każdy zawodnik będzie mógł także posilić się: na trasie rozstawione będą bufety z żelami, owocami i izotonikami od Nutrend, a po powrocie w miasteczku czekać będzie ciepłe regeneracyjne danie oraz owoce i ciasta.

Zawody na niedzielny maraton już trwają. Wszelkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl.


ZARZECZEWO CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Miasteczko rowerowe: Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Zarzeczewie, ul. Nizinna 9,

Sobota 7 września
15.00-17.00 - zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela 8 września
8.00-10.00 - zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Hobby
9.30-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Fit
10:00-11.30 - zapisy w Biurze zawodów dla dystansów ½Pro i Pro
10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.30 - start dystansu Hobby
11.00 - odbiór nagród z konkursów organizowanych na Facebooku cyklu
11.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
11.40 - start dystansu Fit
11.50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
12.00 - start dystansów ½Pro i Pro
12.10 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)
13.15 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.15 - dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców
15.15 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników dystansów Fit, ½Pro, Pro)
16.00 - zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Program zawodów MiniMini + Mazovia

10.00-12.00 - zapisy w biurze zawodów
12.05 - odprawa techniczna
12.10 - start zawodów według kategorii
13.00 - wręczanie upominków dzieciom na podium
12.30-13.30 - odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów

(Inf. prasowa organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz