Zamknij X

Miało być słodko, będzie gorzko

2019-08-26 13:19:02, Maciej Kowalczyk

Policjanci z Włocławka zatrzymali w piątek złodzieja, który postanowił obrabować cukiernię. Rabusia ujął jeden z przechodniów zaalarmowany krzykiem ekspedientki. Jak się okazało, zatrzymany posiadał przy sobie nie tylko skradziony łup, ale także narkotyki. 23-latek po usłyszeniu zarzutów trafił od razu za kraty, gdyż był poszukiwany do odbycia kary za wcześniejsze przestępstwa.

W piątek (23.08.2019) popołudniu policjanci włocławskiej „patrolówki" udali się do jednej z cukierni na terenie Śródmieścia, w której miało dojść do kradzieży pieniędzy. Funkcjonariusze na podstawie rozmowy z ekspedientką nakreślili przebieg zdarzenia. Okazało się, że młody mężczyzna wszedł do lokalu pod pozorem zakupu ciastek i kawy. Gdy kobieta udała się na zaplecze by przyrządzić gorący napój, młodzieniec wychylił się za ladę i ukradł bieżący utarg, po czym wybiegł z cukierni. W pościg za nim ruszyła ekspedientka, niestety bezskutecznie. Gdy wróciła na miejsce, powiadomiła o zdarzeniu policję. Po kilku chwilach do lokalu wszedł przypadkowy przechodzień, który jak się okazało, ujął złodzieja. Mężczyzna spieszył się jednak, wobec czego pomocy w przypilnowaniu rabusia do czasu przybycia mundurowych, udzielili kobiecie dwaj inni przechodnie.

Policjanci, którzy przybyli na zgłoszenie ustalili, iż do kasy sklepowej wróciła część skradzionych pieniędzy, a całe zdarzenie zostało nagrane przez miejscową kamerę.

Funkcjonariusze zatrzymali rzezimieszka i przewieźli na komendę. Jak się szybko okazało, był to dopiero początek kłopotów 23-latka. Podczas wykonywanych czynności z zatrzymanym wyszło na jaw, iż posiada on przy sobie 2,33 grama amfetaminy i 4,17 grama marihuany. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie mundurowi ustalili, że mieszkaniec Włocławka jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości.

Zatrzymany usłyszał od mundurowych zarzut kradzieży oraz posiadania środków odurzających. Trafił już do zakładu karnego, gdzie będzie oczekiwał na sprawę w sądzie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz