Radziejowskich policjantów i funkcjonariuszy SOK kontrolują przejazdy kolejowe

2019-08-22 09:12:34, Maciej Kowalczyk

Radziejowscy mundurowi w trakcie codziennych służb, kontrolują bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. W ostatnich działaniach z SOK rozdawali ulotki i informowali o bezpiecznych zasadach przekraczania przejazdów kolejowych.

Szczególnym nadzorem objęli przejazd kolejowy w Piotrkowie Kujawskim. W trakcie akcji z  funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Inowrocławia, sprawdzali zachowanie kierowców i pieszych. Kontrolowali czy respektują przepisy, ale także informowali o prawidłowym zachowaniu. Rozdawali ulotki, które zawierały podstawowe informacje, dotyczące bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowych. Najczęstszą przyczyną wypadków w rejonach torów i przejazdów kolejowych jest lekceważenie przepisów o ruchu drogowym. Szczególnie groźne są próby pokonywania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, ignorowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, czy przejeżdżanie pod zamykającymi się zaporami. Bardzo często poszkodowane są osoby poruszające się pieszo po torach, lub przechodzące przez nie w miejscach niedozwolonych.

Stąd działania radziejowskich mundurowych, którzy pouczają, upominają, a w przypadku rażących naruszeń przepisów, nakładają mandaty karne.

Policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas pokonywania przejazdów kolejowych:

- dojeżdżając do przejazdu kolejowego powinniśmy zachować szczególną ostrożność,- gdy widzimy czerwony sygnał, obowiązkowo zatrzymujemy się przed przejazdem kolejowym,- czekając przed przejazdem kolejowym, przez który przejeżdża pociąg, możemy ruszyć dopiero po całkowitym uniesieniu się szlabanu i wyłączeniu czerwonego sygnału,

- nigdy nie korzystajmy z tzw. „dzikich przejść" przez tory,- gdy jesteśmy świadkami zdarzenia natychmiast poinformujmy o tym policję i inne służby ratunkowe.

(Inf. prasowa Urząd Miasta)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz