Kolor Cafe - Michał Bajor we Włocławku

2019-08-16 09:49:01, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-10-11 | 19:00 gdzie Centrum Kultury Browar B.

11 października w Centrum Kultury Browar B. wyjątkowy koncert wyjątkowego artysty. Przed włocławską publicznością Michał Bajor zaprezentuje recital złożony z utworów francuskich i włoskich wykonawców. Początek koncertu o 19:00.

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany , nucił ich ponadczasowe piosenki . Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców.Festiwale w San Remo czy piosenki Piaf i Aznavoura, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady. Od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje.

Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczno włosko-francuskie fascynacje  , które w większości pierwszy raz nagrał na płycie i zbudował z nich koncert. To bardzo zróznicowany recital, od przejmującej “Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe “Couleur cafe” Gainsburga , czy roztańczone “Quando, quando”, aż po dramatyczny “Hymn miłości “Edith Piaf. Piosenki w świetnych , większości nowych tłumaczeniach  Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi. W stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego i z udziałem wspaniałych muzyków.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz