Zamknij [X]

Święto jabłka w Choceniu - po raz pierwszy

2019-08-13 13:00:23, Maciej Kowalczyk

Gmina Choceń sadownikami stoi. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę często wybierając w sklepie smakowite jabłka wybieramy te, które wyrosły w gminie Choceń. Nic dziwnego więc, że dobrze znane wszystkim owoce doczekały swojego święta właśnie w Choceniu.

10 sierpnia odbyło się pierwsze (choć nie ostatnie jak zapowiada wójt Roman Nowakowski) Święto Jabłka. To oczywiście okazja do tego by wspólnie się bawić, skosztować lokalnych przysmaków, czy po prostu razem spędzić czas. Przede wszystkim jednak to okazja do tego, by promować sadowniczy charakter gminy.

Jabłko jest w naszej gminie owocem bardzo powszechnym, produkowanym w wielkich ilościach, przetwarzanym także i eksportowanym na całą Europę i do Azji. Nasi sadownicy to robią, nasi ludzie, nasi mieszkańcy. Ludzie często nie wiedzą, że pijąc soki na stacji paliw, czy kupując soki w markecie – to są soki z Chocenia – zauważa wójt Nowakowski.

Tegoroczne, pierwsze, Święto Jabłka w Choceniu to przede wszystkim jednak znakomita zabawa i koncerty. Gwiazdą wieczoru była grupa Masters, wcześniej na scenie pojawili się czlonkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” oraz grupa de Folclore da Casa do Povo de Válega z Ovar w Portugalii.

 

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz