Zamknij [X]

Bohaterska postawa nagrodzona

2019-07-23 13:57:38, Maciej Kowalczyk

Komendant włocławskich policjantów insp. Marcin Zaleśkiewicz podziękował Pani Małgorzacie Podolskiej i sierż. szt. Łukaszowi Jędrzejewskiemu za udzielenie pomocy kobiecie, która podczas podróży straciła przytomność i przestała oddychać. Dzięki ich szybkim i profesjonalnym działaniom nie doszło do tragedii.

Komendant Miejski Policji we Włocławku insp. Marcin Zaleśkiewicz wyróżnił funkcjonariusza wydziału patrolowo–interwencyjnego sierż. szt. Łukasza Jędrzejewskiego oraz położną jednej z placówek medycznych w mieście Panią Małgorzatę Podolską za ponadprzeciętną inicjatywę i zaangażowanie w ratowanie najwyższego dobra, jakim jest ludzkie życie. Dzięki ich niezwłocznej reakcji i wzorowo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej przywrócili oni czynności życiowe kobiecie, która w czasie podróży zasłabła i przestała oddychać.

Przypomnijmy: w miniony czwartek (18.07.19) około 18:30 sierż. szt. Łukasz Jędrzejewski jechał drogą K-67 na służbę w komendzie. W pewnym momencie w m. Kulin (gm. Fabianki) zauważył stojący na przeciwnym pasie samochód, a przy nim leżącą kobietę i stojące obok niej osoby. Natychmiast zatrzymał się w bezpiecznym miejscu i podbiegł ocenić sytuację. Z relacji będących na miejscu osób wynikało, że pasażerka zasłabła podczas jazdy, więc rodzina wyciągnęła ją na zewnątrz i zadzwoniła po pomoc medyczną.

Mundurowy sprawdził czynności życiowe kobiety, jednak okazało się, że nie oddycha. Natychmiast więc podjął resuscytację wspólnie jeszcze z innym świadkiem, którym okazała się pielęgniarka. Akcję prowadzili do czasu przyjazdu załogi ratownictwa medycznego. Na prośbę ratowników policjant dalej pomagał w akcji, a kiedy kobieta odzyskała oddech została zabrana do szpitala.
Dzisiaj oboje usłyszeli słowa podziękowania za to profesjonalne działanie, za zaangażowanie i wzorową postawę godną naśladowania.

Nasi bohaterowie zgodnie jednak stwierdzili, iż najważniejsze jest to, że ich akcja okazała się skuteczna.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (1)


witz2 (2019-07-23 23:01:57) Zgłoś do moderacji
No właśnie. Tego powinno uczyć się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Również przepisów ruchu drogowego. To są sprawy bardzo ważne, bo mogące uratować życie innej osobie lub ustrzec się wypadku. Udzielanie pierwszej pomocy powinno być jedną z najważniejszych umiejętności praktycznych nabytych w szkole. Co do przepisów ruchu drogowego, to należy pamiętać, że pieszy to też uczestnik tego ruchu. Większość uważa, że jeżeli nie kieruje pojazdem, to nie musi respektować przepisów, na a potem, to wina kierowcy. Myślę, że ta wiedza bardziej w życiu może się przydać, niż nauka religii w szkole. Te zajęcia powinny odbywać się tam, gdzie można uzyskać odpowiednią atmosferę do rozważania na temat wiary (chyba, że na tym nikomu nie zależy i chodzi tylko o utrzymanie tego przedmiotu w szkole. I tak właśnie jest).

Dodaj swój komentarz