Zamknij [X]

Wspólnie uratowali kobietę

2019-07-19 14:36:01, Maciej Kowalczyk

Włocławski policjant wydziału patrolowo-interwencyjnego sierż. szt. Łukasz Jędrzejewski, jadąc na służbę, wspólnie z pielęgniarką uratowali kobietę, która zasłabła. Podjęta natychmiast resuscytacja pozwoliła przywrócić u niej czynności życiowe. Dzięki profesjonalnej reakcji obojga nie doszło do tragedii.

Wczoraj (18.07.19) około 18:30 sierż. szt. Łukasz Jędrzejewski jechał drogą K-67 na służbę w komendzie. W pewnym momencie w m. Kulin (gm. Fabianki) zauważył stojący na przeciwnym pasie samochód, a przy nim leżącą kobietę i stojące obok niej osoby. Natychmiast zatrzymał się w bezpiecznym miejscu i podbiegł ocenić sytuację. Z relacji będących na miejscu osób wynikało, że pasażerka zasłabła podczas jazdy, więc rodzina wyciągnęła ją na zewnątrz i zadzwoniła po pomoc medyczną.

Mundurowy sprawdził czynności życiowe kobiety, jednak okazało się, że nie oddycha. Natychmiast więc podjął resuscytację wspólnie jeszcze z innym świadkiem, którym okazała się pielęgniarka ze szpitala przy ulicy Barskiej. Akcję prowadzili do czasu przyjazdu załogi ratownictwa medycznego. Na prośbę ratowników policjant dalej pomagał w akcji, a kiedy kobieta odzyskała oddech została zabrana do szpitala.

Sierż. szt. Łukasz Jędrzejewski cieszy się, że znalazł się w odpowiednim miejscu i mógł pomóc potrzebującej. Udowodnił swoją postawą, że w każdej sytuacji, nawet poza służbą, można liczyć na pomoc mundurowych.

(inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz