Zamknij [X]

Bowlingowe mistrzostwa znów we Włocławku

2019-07-08 13:41:03, Maciej Kowalczyk

Grupa kilkudziesięciu kręglarzy – w wieku od 20 do 78 lat – zawitała do Włocławka i wzięła udział w II Ogólnopolskim Turnieju Osób Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu. Sponsorem sportowych zmagań po raz kolejny jest ANWIL.

Prawie osiemdziesięcioro zawodników odpowiedziało na zaproszenie organizatorów drugiej edycji bowlingowego turnieju we Włocławku i zdecydowało się wziąć udział w wydarzeniu. Do rywalizacji o mistrzowskie tytuły stanęli osobno kobiety i mężczyźni.

Wytrawni gracze, mający w swoim dorobku starty oraz znaczące osiągnięcia na arenie międzynarodowej, walczyli ze sobą w trzech kategoriach B1, B2, B3 – przyporządkowanie do odpowiedniej z nich wynikało z ostrości wzroku i zakresu pola widzenia uczestników.

Organizatorem bowlingowego turnieju był Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących Pionek, a sponsorem już po raz kolejny ANWIL. W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy w wieku od 20 do 78 lat, w tym także szczególnie utytułowani – członkowie Kadry Narodowej, mistrzowie kraju, Europy i świata.

Uroczyste zakończenie turnieju, podczas którego zdobywcy najwyższych trofeów uhonorowani zostaną pucharami i nagrodami rzeczowymi odbyło się w sobotę, 6 lipca.

(Inf. Prasowa ANWIL SA)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz