ANWIL zaangażowany w promocję sportu niepełnosprawnych

2021-07-09 15:28:46, Q4.pl

Rozpoczął się IV Ogólnopolski Turniej w Bowlingu Sportowym Osób Niewidomych i Słabowidzących, którego ANWIL S.A., już po raz trzeci z rzędu, jest sponsorem głównym. Zawody potrwają do 10 lipca we włocławskiej kręgielni PIWNICA, mieszczącej się przy ul. Wysokiej 12 we Włocławku.

To kolejny już raz, kiedy ANWIL S.A. wspiera turniej, który jest urzeczywistnieniem pięknej idei sportowej rywalizacji osób niepełnosprawnych. Wielka radość, którą czerpiecie z realizacji pasji, jaką jest bowling, jest dla nas najlepszym dowodem tego, że warto pomagać w organizacji takich turniejów. One nie tylko angażują sportowo, ale również budują relacje i silne więzi międzyludzkie – powiedziała, zwracając się do uczestników turnieju, Daria Studzińska - Dyrektor Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWIL S.A.

W rozgrywkach bierze udział niemal 80 zawodników niewidomych i słabowidzących z 18 klubów, mieszczących się na terenie całej Polski. Rywalizują oni w trzech kategoriach sportowych:

  • B1 – całkowicie niewidomi,
  • B2 – o mocno ograniczonej ostrości i zawężonym polu widzenia,
  • B3 – o ograniczonej ostrości i zawężonym polu widzenia w mniejszym stopniu w podziale na grupy kobiet i mężczyzn.

Wśród nich pojawią się członkowie Kadry Narodowej oraz Mistrzów Polski, Europy i Świata. Kilkuletnia współpraca ANWILU z organizatorem wydarzenia - Włocławsko-Brodnickim Klubem Sportowym Niewidomych i Słabowidzących Pionek - jest długofalowym projektem wpisującym się w działania spółki na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym promocji sportu oraz wsparcia na rzecz osób niepełnosprawnych.

(Informacja prasowa ANWIL S.A.)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz