Zamknij [X]

Święto Żuru Kujawskiego - w ten weekend

2019-06-24 13:49:37, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-06-28 | 19:00 gdzie Brześć Kujawski

Już w najbliższy weekend - 28 i 29 czerwca, Brześć Kujawski zaprasza mieszkańców i gości na kolejną edycję jednej z największych kulinarnych imprez regionu – IX edycję Święta Żuru Kujawskiego. Cykliczność wydarzenia, jego ranga i zasięg, obecność w kalendarzu imprez stałych, sprawia, że Święto stało się markowym wydarzeniem regionu.

Do Starego Brześcia zjeżdżają tłumy smakoszy żuru kujawskiego, a także melomani wielu nurtów muzycznych. Wychodząc naprzeciw wzrastającym oczekiwaniom mieszkańców, organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby każde Święto Żuru było wyjątkowe i niezapomniane. Staramy się dostarczyć naszej publiczności wrażeń na najwyższym poziomie. Coraz większa liczba zespołów konkursowych, oryginalne przebrania uczestników, ciekawie przystrojone stoiska, nietypowe przepisy, powszechnie znani członkowie jury oraz zespoły muzyczne znane z ogólnopolskiej sceny muzycznej - to wszystko przesądza o popularności imprezy. Atrakcji nie zabraknie i w tym roku.

Jednym z głównych punktów programu imprezy jest konkurs kulinarny. Do rywalizacji stanie ponad 20 zespołów kulinarnych. Wraz z nami bawić się będą przedstawiciele firm, kół gospodyń wiejskich, szkół i instytucji, gotować będzie drużyna Starostwa Powiatowego oraz drużyna VIP.
W tym roku, po raz pierwszy, zaprosimy naszych gości na pokaz maszyn rolniczych przygotowany przez sponsora głównego – firmę KALCHEM.
Jak każdego roku, kulinarnym zmaganiom towarzyszyć będą stoiska twórców ludowych, konkursy, zabawy oraz występy artystyczne gwiazd ogólnopolskiej areny.

W pierwszy dzień uroczystości nie lada gratka czekać będzie na amatorów muzyki rozrywkowej. Na brzeskiej scenie muzycznej wystąpią: Eratox, Top Girls i Miły Pan. W drugi dzień zaplanowano konkurs kulinarny oraz koncert gwiazdy wieczoru, którą w tym roku będzie zespół Dżem. Koncert będzie wyjątkowy, bowiem wpisuje się w jubileusz 40-lecia zespołu.

(Inf. prasowa organizatora)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz