Zamknij X

Piknik Wolontariatu. Wideo

2019-06-22 09:40:20, Maciej Kowalczyk

Organizacje pozarządowe oraz wolontariat to dwa nierozłączne elementy. W piątek (14 maja) odbył się Piknik Wolontariatu, który był swego rodzaju formą podziękowania za działalność osób wspierających inicjatywy społeczne.

Wydarzenie odbyło się w parku linowym nad j. Czarnym i miało formę pikniku. Był zatem słodki poczęstunek, potrawy z grilla ale nie zabrakło również atrakcji związanych z wodą czy zjazdów na linach.

We Włocławku działa ponad 200 organizacji pozarządowych i około 220 czynnych wolontariuszy. Istotną rolę odgrywa tu Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, które pełni rolę koordynatora działań.

Chcielibyśmy podziękować środowisku 3 sektora i wolontariuszom i właśnie w ramach tych podziękowań za cały rok intensywnej pracy zaprosiliśmy wszystkich na piknik, który z jednej strony integruje środowisko ale jest również formą promocji wolontariatu – jak mówi dyrektor Centrum Honorata Maj.

Aby zostać wolontariuszem wystarczy mieć chęci. Każdego dnia w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a, można zgłosić się do pracy w charakterze wolontariusza. Centrum ma możliwość kierowania do konkretnych organizacji pozarządowych lub do specjalnie utworzonej grupy „ANANAS możesz liczyć”.

Grupa „Ananasów”, to najlepsi z najlepszych, którzy każdego roku włączają się w różne akcje na terenie miasta. Dotyczy to zarówno pracy na rzecz schroniska dla Zwierząt, pomocy przy organizacji WOŚP czy Szlachetnej Paczki.

Poniżej publikujemy zdjęcia i relację wideo z Pikniku Wolontariatu.

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz