Zamknij [X]

Brześć Kujawski laureatem I miejsca w plebiscycie „Złota Setka Pomorza i Kujaw”

2019-06-18 11:24:31, Maciej Kowalczyk

Gmina Brześć Kujawski została laureatem I miejsca w prestiżowym rankingu „Złota Setka Pomorza i Kujaw”.

 Nagroda przyznana została za najlepszą inicjatywę w zakresie wsparcia lokalnego rozwoju gospodarczego.

Jestem głęboko przekonany, że tereny Brzeskiej Strefy Gospodarczej  to szansa na rozwój dla inwestorów, ale też okazja na wzmocnienie oraz zaktywizowanie rozwoju lokalnej gospodarki- mówi burmistrz Tomasz Chymkowski –Już dziś, działania podejmowane na rzecz pozyskania inwestorów  i rozwoju Brzeskiej Strefy Gospodarczej sprawiają, że wzrasta pozycja gminy na gospodarczej mapie kraju. Obszar staje się wizytówką oraz wyznacznikiem rozwoju gospodarczego nie tylko samej gminy, ale i całego regionu kujawsko – pomorskiego”. 

Złota Setka Pomorza i Kujaw to prestiżowy ranking zarówno dla firm, jak miast i gmin. Stanowi ważne podsumowanie aktywności gospodarczej małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, a także samorządów naszego regionu. Jest też skutecznym narzędziem promowania dobrych praktyk.

Organizację plebiscytu wspiera Urząd Marszałkowski. Przedsiębiorstwa mające swoje siedziby w regionie oceniane są pod kątem wyników finansowych, ale też innowacyjności. Laureaci nagradzani są w sześciu kategoriach - m.in.: „Najlepsze duże firmy pod względem wyników finansowych",  „Najbardziej innowacyjne duże firmy Kujaw i Pomorza" czy „Mikro najbardziej innowacyjne firmy Kujaw i Pomorza”.  

Spośród miast i gmin, wybierane zostają najlepsze inicjatywy w zakresie wsparcia lokalnego rozwoju gospodarczego. Za realizację odpowiedzialna jest specjalnie powołana kapituła. W jej skład wchodzą przedstawiciele Business Centre Club, Pracodawców Pomorza i Kujaw, Urzędu Marszałkowskiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Gazety Pomorskiej.

(Inf. prasowa Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz