Biznes i samorząd. Jak się wzajemnie wspierać? Konferencja w Browarze B.

2019-06-18 11:02:01, Maciej Kowalczyk

Dialog – to słowo najczęściej padało w rozmowach toczonych podczas wczorajszej konferencji „ Włocławek – miasto dla biznesu”. Dialog, pomiędzy ratuszem a przedsiębiorcami i wychodzenie naprzeciw wzajemnym oczekiwaniom – to cele zakładane przez organizatorów.

Spotkanie zorganizowała radna Rady Miasta Agnieszka Jura-Walczak, lecz odbyło się pod patronatem prezydenta miasta. Nic dziwnego. Temat stworzenia dobrych warunków dla biznesu przez samorząd lokalny wielokrotnie powracał, choćby w toku kampanii samorządowej. Z drugiej strony istotne jest także to, w jaki sposób lokalny biznes może wspomóc rozwój miasta jako całości. To właśnie tematy, które poruszano podczas poniedziałkowego spotkania w Browarze B.
Jego główna organizatorka, radna Jura-Walczak przyznaje, że tematy związane ze środowiskiem włocławskich przedsiębiorców nie są jej obce, stanowiły ważny element jej programu wyborczego. Nie dziwi więc, że podjęła się zorganizowania tego spotkania. Spotkania, będącego też konsekwencją wcześniejszego porozumienia z Markiem Wojtkowskim, osiągniętego przy zawiązywaniu Koalicji Obywatelskiej.
 
Ukoronowaniem konferencji było podpisanie deklaracji zawierającej najważniejsze oczekiwania samorządu i lokalnego biznesu. Znalazły się wśród nich te dotyczące stworzenia Rady Programowej dedykowanej dla włocławskiego biznesu, jak i wprowadzenie przejrzystych procedur dla przedsiębiorców w Urzędzie Miasta. Wreszcie – skrócenie do połowy czasu ustawowego oczekiwania na decyzje wydawane przez ratusz, które dotyczą, choćby, realizowanych przez biznes inwestycji. Z drugiej strony ratusz oczekuje wsparcia przez lokalne firmy promocji miasta.
 
Więcej w materiale wideo.
 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz