Zamknij [X]

To już ostatnie spotkania policjantów z dziećmi przed zbliżającymi się wakacjami

2019-06-14 12:47:18, Maciej Kowalczyk

Wakacje coraz bliżej. Dla policjantów to wyjątkowo „gorący" czas spotkań z dziećmi i młodzieżą, podczas których przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wszystko to po to, aby dzieciaki czuły się bezpiecznie i umiały zachować się tak, by unikać niebezpiecznych sytuacji.

Ostatnie dni nauki to czas spotkań przedwakacyjnych z różnymi grupami wiekowymi włocławskich mundurowych. Tym razem odbiorcami profilaktyki były najmłodsze dzieci i uczniowie starszych klas. Mundurowi prezentowali ważne zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas wypoczynku letniego, w tym przypominali jak zachować się nad wodą, czego nie wolno robić w pobliżu ulicy oraz jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji będąc uczestnikiem ruchu drogowego.

W tym tygodniu spotkaliśmy się z dziećmi z Żłobka przy ulicy Kaliskiej oraz uczniami Szkół Podstawowych nr 3 i 10 z Włocławka. Głównie nacisk podczas pogadanki kładziemy na przypominanie zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Niezwykle ważnym jest bowiem uświadomienie najmłodszym słuchaczom jak zachować się nad wodą, w czasie wakacyjnego wypoczynku, w kontaktach z osobami obcymi czy w kontakcie z obcym zwierzęciem. Nie zapominamy w czasie takich spotkań z starszymi słuchaczami o przypomnieniu im konsekwencji prawnych popełnianych czynów.

Mamy nadzieję, że nasze działania skutecznie wpłyną na bezpieczeństwo najmłodszych i z uśmiechem na twarzy spotkamy się znów po wakacyjnej przerwie.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz