Dni Włocławka - rozkład jazdy!

2019-06-14 10:51:28, Maciej Kowalczyk

Przez najbliższe dwa dni Włocławek będzie hucznie świętował. Przed nami koncerty, warsztaty, spotkania, Festiwal Smaku i oczywiście - Jarmark. Dni Włocławka czas zacząć.

Gdzie warto się pojawić, co czekać nas będzie przez najbliższe dwa dni? Oto szczegóły:

Sobota 15 czerwca:

11:00 -14:00 I Włocławski Przegląd Seniorskich Zespołów Wokalnych w Starej Remizie - na scenie zaprezentują się zespoły seniorskie. Organizatorzy przewidzieli występy w dwóch kategoriach: zespoły a cappella oraz zespoły z akompaniamentem. Jury powołane przez organizatorów oceni: muzykalność, interpretację, ogólny wyraz artystyczny. Wstęp wolny. 

10.00-18.00  „Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje” na Starym Rynku - to XI edycja akcji organizowanej przez Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”, która za cel stawia sobie promocję sportu, ekologii i turystyki, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Tego dnia warto też odwiedzić Festiwal Smaków Food Trucków na Bulwarach (na małe co nieco można wybrać się także następnego dnia). Także w tym miejscu znajdziemy plac zabaw dla dzieci. Czekają: dmuchane zjeżdżalnie i animacje dla najmłodszych z WIKĄ

W sobotę rozpoczyna się też Włocławski Jarmark na ulicy 3 Maja (potrwa do niedzieli). To już dwunasty raz kilkudziesięciu wystawców z całej Polski oferować będzie rękodzieło, tradycyjne jadło i wiele innych różności. Na włocławskim deptaku każdego roku stają kramy z wyrobami z wikliny, kolekcjonerskimi, decoupage, koronkami, dłubankami, fajansem, metaloplastyką i różnego rodzaju wydawnictwami.

15:00-18:00 - Słońce, ty moje – zabawa plastyczna Galerii Sztuki Współczesnej na Placu Wolności podczas której uczestnicy wykonywać będą własne prace przedstawiające słońce.

17.00-23.00 - Kierujemy się na Bulwary. Warto tam być. Na koncertowej scenie zaprezentują się gwiazdy polskiej sceny:

Zakopower to kapela prowadzona przez Sebastiana Karpiela-Bułeckę, która w swojej muzyce łączy nowoczesne brzmienia z muzyką i instrumentami Podhala. Kto nie zna takich hitów jak: "Boso"? Zapewne niewielu. Oprócz "górali" na scenie zaprezentują się takze dziewczyny z grupy Zouzy. Cztery instrumentalistki znane publiczności z VI edycji The Voice of Poland z pewnością rozgrzeją publiczność. 

Podobnie jak dżwięki "Bałkanicy", a te zapewne pojawią się wraz z grupą "Piersi". Tych panów przedstawiać nie trzeba. Legenda polskiej sceny, której muzyka, co prawda, niewiele przypomina tę jaką debiutowała w latach 80-tych, jednak to właśnie przebojowa mieszanka muzyczna znana z "Bałkanicy" podbiła serca publiczności.

Niedziela 16 czerwca:

15.00-18.00 - „Przystanek Biblioteka” na Placu Wolności to Zabawy ruchowe i animacyjne dla dzieci, łamigłówki, gry planszowe, Bajkowe Koło Fortuny oraz Street Art.

17.00-23.00 - Drugi dzień koncertowego grania. Na scenie zaprezentują się: Lao Che, Maleo Reggea Rockers i koncert „Piosenki naszego dzieciństwa” na Bulwarach

Maleo Reggae Rockers to legenda polskiego reggae, na włocławskeij scenie możemy spodziewać się przebojowego występu z najbardziej znanymi utworami grupy. Lao Che to najważniejszy zespół sceny alternatywno-rockowej w naszym kraju i kolejna formacja, która zaprezentuje się w niedziely wieczór na bulwarach. To wyjątkowe zjawisko na naszym rynku muzycznym ostatniego dziesięciolecia.  Oryginalne teksty i niezwykłe aranżacje to znaki rozpoznawcze kapeli. 

„Piosenki naszego dzieciństwa” to koncert w wykonaniu włocławskich muzyków, na którym przypomną piosenki z popularnych programów telewizyjnych z lat 80-tych i 90-tych. Przede wszystkim usłyszymy przeboje z rozśpiewanego programu “Tik – Tak”. Koncert dla małych i dużych, którzy na pewno pamiętają takie piosenki jak: “Witaminki”, “Ogórek”, “Puszek Okruszek”, “Mydło wszystko umyje”, “Moja fantazja” i wiele, wiele innych.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz