Zamknij X

Kilkuset zawodników, dwa dystanse - Nordic Walking na Zazamczu

2019-06-12 09:45:35, Maciej Kowalczyk

To jedna z 17 imprez na tegorocznej trasie Pucharu Regionalnego Nordic Walking. Na starcie wyścigu na stadionie na Zazamczu pojawiło się kilkuset zawodników z całego województwa. Na dystansie 5 i 10 kilometrów startowała zarówno młodzież, jak i nieco starsi zawodnicy. Impreza była we Włocławku organizowana po raz pierwszy.

Zawody zorganizowała Polska Federacja Nordic Walking we współpracy z Santander Consumer Bankiem i Gminą Miasta Włocławek. Zorganizowanie Pucharu Regionalnego w naszym mieście zdają się być naturalną konsekwencją rosnącej popularności "marszu z kijkami" we Włocławku. Przypomnijmy, że od roku w miescie trwają zajęcia dla zainteresowanych uprawianiem tej dyscypliny w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku, sam zaś program cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Do rywalizacji na trasie we Włocławku mogły stanąć całe rodziny. Co prawda główne dystanse na jakich rywalizowano o nagrody i puchary to 5 i 10 kilometrów, niemniej sprawdzić mogli sie też najmłodsi na dystansie 400 metrów.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz