W niedzielę we Włocławku Puchar Regionalny Nordic Walking

2019-06-05 16:16:40, Maciej Kowalczyk

9 czerwca o 11:40 lasy wokół osiedla Zazamcze opanują amatorzy Nordic Walking. Tego dnia rozpocznie się Puchar Regionalny w tej dyscyplinie. Zapisy trwają do jutra.

Na dzisiejszym briefingu prasowym poświęconym imprezie usłyszeliśmy o szczegółach tego wydarzenia. Oprócz zawodów dla dorosłych, organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych miłośnikach sportu:

Będzie mini Nordic Walking na dystansie 400 metrów– potwierdza Marianna Jóźwiak, instruktorka Polskiej Federacji Nordic Walking i jednocześnie organizatorka wydarzenia – Kijki będą na miejscu - zapewnia.

Oprócz dzieci i młodzieży to jednak także inicjatywa skierowana do nieco starszych sportowców. Zarówno tych, dla których marsz z kijkami nie jest obcym doświadczeniem, jak i tych wszystkich, którzy zaczynają swoją przygodę z dyscypliną. Co warte podkreślenia, aby wziąć udział w imprezie konieczna jest wcześniejsza rejestracja (można jej dokonać tutaj), która trwać będzie jedynie do jutra. Warto się pospieszyć, zwłaszcza, że mieszkańcy Włocławka nie muszą uiszczać koniecznego dla innych wpisowego:

Jest to wynikiem tego, że Urząd Miasta współfinansuje organizację tej imprezy – tłumaczy Barbara Moraczewska, zastępczyni prezydenta.

Na uczestników czekać będą pamiątkowe medale i posiłek regeneracyjny. Nad całością zawodów czuwać będą sędziowie, rozstawieni na trasach liczących 10 i 5 kilometrów. Uczestnicy zmagać się będą w aż trzynastu kategoriach wiekowych.

Przy okazji warto nadmienić, że to nie jest jedyna okazja by w naszym mieście rozpocząć przygodę z Nordic Walking. Od maja do końca września można spróbować swoich sił w cyklu spotkań „Chodź z nami z kijkami”. W każdy wtorek o godzinie 18:00 na stadionie Przylesie, w środy o 19:00 przy pętli autobusowej na ulicy Wiejskiej, zaś w czwartki przy ulicy Leśnej (przy lesie) o godzinie 17:00 (od lipca o 19:00)

Zajęcia są oczywiście bezpłatne, tak więc zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie – mówiła na dzisiejszym briefingu współorganizatorka i jednocześnie radna Agnieszka Jura-Walczak

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz