Błyskawiczny Turniej Szachowy

2019-06-04 09:06:49, Maciej Kowalczyk

Dni Włocławka coraz bliżej, w tym roku ratusz na wspólną zabawę i koncerty zaprasza w weekend 15 i 16 czerwca. Na scenie zaprezentują się wtedy m.in. Lao Che, Zakopower i Maleo Reggae Rockers. To niejedyne atrakcje, jakie czekają z okazji miejskiego święta. Do wspólnej gry zapraszają też szachiści.

Już 9 czerwca, w niedzielę, w klubie "Stara Remiza" rozpocznie się "Szachowy Turniej Błyskawiczny". Organizatorami imprezy są: Włocławski Klub Szachowy 1938 oraz Centrum Kultury „Browar B” – klub „Stara Remiza”. W zawodach może wziąć udział 50 uczestników. 

Turnirj przeprowadzony będzie systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund. Kojarzenia komputerowe odbywać się będą za pomocą programu Chess Arbiter Pro. Kolejność końcowa miejsc ustalana jest na podstawie liczby zdobytych punktów, a w razie równości decydować będzie wartościowanie
wg punktacji Buchholza średniego, Buchholza pełnego, większej ilości zwycięstw oraz progresu. Tempo gry – 4 minuty + 2 sekundy na każde posunięcie dla zawodnika na partię. 

Zapisy odbywać się będą do do 7 czerwca. Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie lub mailowo na adres:

Zapisy przyjmowane będą również na sali gry przed rozpoczęciem zawodów, ale wówczas bez gwarancji przyjęcia zawodnika do turnieju. 

(Inf. prasowa organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz