Dzień Muzeów. Muzealnicy z nagrodami Zarządu Województwa [WIDEO]

2019-06-03 14:23:04, Maciej Kowalczyk

Dzisiaj w Muzeum Historii Włocławka, przy ulicy Szpichlernej, odbyło się uroczyste spotkanie z przedstawicielami muzeów, dla których samorząd województwa pełni funkcję organizatora, połączone z wręczeniem nagród dla zasłużonych pracowników.

Coroczne spotkania z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów są okazją do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat znaczenia i rozwoju muzeów. Zarząd województwa, jak co roku, uhonorował w tym roku nagrodami finansowymi szczególnie wyróżniających się pracowników muzeów wojewódzkich. Te placówki to: Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.

Nagrodę otrzymał także Kujawsko Pomorski Urząd Marszałkowski. W trakcie spotkania członek zarządu województwa Sławomir Kopyść odebrał najważniejsze wyróżnienie w polskim muzealnictwie - Sybilla 2018. Urząd Marszałkowski otrzymał je za współpracę przy realizacji projektu „Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce” Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu.

Więcej w naszym materiale wideo.

(Inf. prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu)

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz