Zamknij X

60 lat minęło. 'Kopernik' świętował swój jubileusz [WIDEO]

2019-06-03 12:34:37, Maciej Kowalczyk

W 1959 rozpoczyna się historia szkoły, wtedy nazwanej 46 II, wtedy jeszcze mającej swoja siedzibę przy Placu Kopernika. I imieniem wielkiego astronoma zostało nazwane to liceum w 1967 roku. W miniony weekend II Liceum Ogólnokształcące świętowało swój okrągły jubileusz.

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się jeszcze sobotnim przedpołudniem w Centrum Kultury „Browar B.” i zakończyły wieczorem Balem Absolwentów. Całodzienne uroczystości to była jednak także okazja do spotkań po latach, z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy, oraz nauczycielami. Popołudnie w „Koperniku” wypełnił gwar wspomnień i anegdot. Ta część jubileuszowych uroczystości rozpoczęła się od odsłonięcia tablicy upamiętniającej rocznicę.

Rocznicę powstania szkoły, która, jak przekonują jej absolwenci, wyróżnia się spośród innych liceów w mieście atmosferą i niemal „rodzinnymi relacjami”. Szkoły, która spośród włocławskich placówek oświatowych jest chyba największym „podróżnikiem”, bo swoją siedzibę zmieniała już trzy razy. Wreszcie szkoły, do której, jak przyznawali zgodnie uczestnicy zjazdu, zawsze z wielką przyjemnością wracają. Więcej w naszej relacji.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz