Niepodległa Suwerenna. Wystawa malarstwa w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

2019-05-24 12:32:24, Maciej Kowalczyk

Dziś, tj. 24 maja o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B. nastąpi wernisaż wystawy pt.: „Niepodległa Suwerenna”. Rocznica stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości stała się szczególną okazją do świętowania doniosłych wydarzeń z przeszłości i dała asumpt do uczczenia pamięci o nich, promując jednocześnie najwyższej próby polską sztukę współczesną.

Ekspozycja stanowi zbiór prac uznanych, wybitnych polskich malarzy, w tym również pochodzących z Włocławka. Udział w niej wzięło kilka pokoleń artystów, których połączyła autentyczna potrzeba uczczenia bohaterów walk o naszą niepodległość i utrwalenia pamięci o niezwykle ważnych dla Polski wydarzeniach historycznych. Każdy z twórców, we właściwy dla swej stylistyki sposób, zmierzył się z refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju.
Artyści, posługując się aluzjami, cytatami obrazującymi przekaz myśli, uczuciowość, melancholię, symbol, metaforyczne piękno oraz ulotność chwili, namalowali opowieść o Ojczyźnie, jej pejzażu, pięknie i ranach oraz traumach kolejnych wojen.

Wystawę będzie można zwiedzać do 6 lipca 2019 roku, bilety: 2 zł.

Pełna informacja na ten temat na stronie Centrum Kultury Browar B. 

(Inf. prasowa Urząd Miasta) 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz