Zamknij X
Zamknij [X]

II Kujawsko-Pomorskie Forum Seniorów

2019-05-24 13:00:13, Maciej Kowalczyk

30 maja 2019 roku Włocławek na kilkanaście godzin stanie się stolicą seniorów z Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tym dniu rozpoczyna się II Kujawsko-Pomorskie Forum Seniorów, którego celem, obok wymiany doświadczeń, jest konsolidacja środowiska Seniorów, promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej osób starszych oraz poszukiwanie różnych form artykułowania zainteresowań osób w wieku senioralnym.

Patronat honorowy nad Forum objęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski.

To regionalne wydarzenie senioralne jest kontynuacją I Kujawsko-Pomorskiego Forum Seniorów, które miało miejsce również we Włocławku, w czerwcu 2016 roku. Organizatorami przedsięwzięcia są: Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku i działający w jej strukturach Kujawsko – Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Centrum Kultury Browar B. oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”.

II Kujawsko-Pomorskie Forum Seniorów obfitować będzie w wiele ciekawych przedsięwzięć, począwszy od uroczystego otwarcia Forum, poprzez konkurs działalności artystycznej uniwersytetów trzeciego wieku, festyn „Zdrowy styl życia w wieku senioralnym” aż po koncert Ireny Santor dedykowany Seniorom. Udział w II Kujawsko-Pomorskim Forum Seniorów zgłosiło ponad 500 uczestników, w tym członków uniwersytetów trzeciego wieku, klubów seniora oraz innych organizacji działających na rzecz osób starszych.

Podczas uroczystego otwarcia Forum, które rozpocznie się o godz. 9.00 zostaną wręczone tytuły honorowe – „Honorowy Członek Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku” oraz „Przyjazny dla KDUTW”. Będą też wystąpienia związane z tematyką senioralną w województwie kujawsko-pomorskim. W ramach II Forum przeprowadzone będą, w formule konkursu z nagrodami, prezentacje artystyczne uniwersytetów trzeciego wieku. Do Konkursu zgłosiło się ponad 235 seniorów z programem wokalnym, kabaretowym, teatralnym oraz w kategorii rękodzieło artystyczne. Uczestnicy Forum będą mogli również skorzystać z atrakcji przygotowanych w ramach festynu „Zdrowy styl życia w wieku senioralnym”. W finale II Forum przyjęta zostanie Deklaracja Programowa, w której zawarte będą problemy i postulaty dotyczące Seniorów. Dedykowany uczestnikom II Forum uroczysty koncert „Punkt widzenia” w wykonaniu Damy Polskiej Piosenki Ireny Santor z zespołem zakończy to ważne regionalne wydarzenie senioralne.

Więcej o II Kujawsko-Pomorskim Forum Seniorów na www.ksw.wloclawek.pl

(Inf. prasowa KSW)

Komentarze (1)


młody (2019-05-25 22:48:19) Zgłoś do moderacji
ale stare fusy, tylko ojczyzna musi na ich emerytury forsę wydawać.

Dodaj swój komentarz