Strażacy świętowali w Browarze B.

2019-05-23 14:14:51, Maciej Kowalczyk

Co prawda dzień św. Floriana, patrona strażaków, przypada 4 maja, nie zmienia to faktu, że cały ten miesiąc wypełniony jest uroczystościami z udziałem przedstawicieli tej służby. Za nami zarówno ogólnopolski jak i choćby powiatowy dzień strażaka we Włocławku. Wczoraj zaś w CK „Browar B.” odbyły się uroczystości wojewódzkie.

W Sali Centrum zgromadzili się przedstawiciele jednostek straży z całego województwa. Była to tradycyjnie okazja do wręczenia odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele lokalnych samorządów i władz wojewódzkich. W imieniu Kancelarii Prezydenta odznaczenia wręczał minister Błażej Spychalski.

Zaufanie społeczne nie jest przypadkiem – mówił minister, nawiązując do sondaży, z których wynika, że strażacy niezmiennie cieszą się największym zaufaniem Polaków – To jest oczywiście wyjątkowa służba, to jest służba bardzo trudna, ale wyjątkowo dobrze oceniana przez mieszkańców naszego kraju.

Z tą opinią zgadza się także wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, podkreślając rolę PSP i OSP w systemie utrzymania bezpieczeństwa w województwie. Wojewoda podkreślał sprawność i zaangażowanie tej służby. Komentując przyznane odznaczenia mówił:

To jest doskonała forma podziękowania za ofiarną pracę, za służbę, funkcjonariuszek i funkcjonariuszy w naszym województwie. Wiele za nami, na przykład nawałnica – wspominał wojewoda.

Jak jednak podkreślał, nagrody i medale, to nie jest jedyny sposób na uhonorowanie tej służby. Przypomniał też, o rosnących nakładach, zarówno na pensje funkcjonariuszy, jak i nowoczesny sprzęt, którym posługują się na co dzień.

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz