Zamknij X
Zamknij [X]

WFOŚiGW otwiera się na włocławian

2019-05-22 17:31:31, Maciej Kowalczyk

Włocławianie i mieszkańcy regionu, którzy chcieliby skorzystać z możliwości dofinansowań oferowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nie muszą już udawać się do Torunia. Wczoraj otworzono włocławskie Biuro Terenowe WFOŚiGW.

Biuro czynne będzie przez trzy dni w tygodniu. Urzędnicy czekać będą na interesantów w poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach, od 7:30 do 15:30. Niewykluczone jednak, jak zapewnia Prezes WFOŚiGW w Toruniu Ireneusz Stachowiak, że biuro czekać będzie na interesantów także w inne dni. Wszystko zależy od tego, jakim zainteresowaniem cieszyć się ono będzie wśród włocławian.

A że zainteresowanie może być duże świadczą liczby. Nie dość, że region przoduje w statystyce wniosków o dofinansowania udzielane przez WFOŚiGW, to sami włocławianie mają w tym niebagatelny udział. W ramach samego programu „Czyste Powietrze”, w którym można uzyskać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła w budynkach , z Włocławka wpłynęły 123 wnioski. Jeśli wziąć pod uwagę teren byłego województwa włocławskiego (blisko 300 kolejnych wniosków), to okazuje się, że podobne przedstawicielstwo instytucji jest bardzo potrzebne.

Więcej w relacji wideo z konferencji:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz