Policjanci zabezpieczyli „lewe" papierosy i krajankę tytoniową

2019-05-15 15:06:29, Maciej Kowalczyk

Radziejowscy policjanci w kontrolowanym samochodzie znaleźli 6,5 kg krajanki tytoniowej i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wstępnie wyceniono, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu wyniosłyby kilka tysięcy złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że w aucie zaparkowanym na ul. Słonecznej w Piotrkowie Kujawskim mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. Informacja potwierdziła się. Podczas przeszukania opla znaleźli 1420 szt. papierosów oraz 6,5 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci zespołu d/w z przestępczością gospodarczą wstępnie oszacowali, że gdyby papierosy wprowadzono na rynek, to straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść ponad sześć tysięcy złotych.
Właściciel pojazdu 34-letni mieszkaniec Konina przyznał się, że to jego towar. Po złożeniu zeznań w tej sprawie został zwolniony. Zabezpieczono cały nielegalny tytoń.

Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten w zależności od wartości uszczuplenia należnego podatku, zagrożony jest grzywną lub karą pozbawienia wolności do lat 3.

(Inf. prasowa KPP Radziejow).

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz