Zamknij X

Znikają 'okręgi' - radni przegłosowali zmiany w Budżecie Obywatelskim [WIDEO]

2019-05-14 14:04:13, Maciej Kowalczyk

Zmiany w budżecie obywatelskim, uchwały dotyczące Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego i dofinansowanie na zakup kompaktora dla zakładu utylizacji odpadów w Machnaczu. To niektóre z decyzji, które podjęli radni na dzisiejszej sesji Rady Miasta.

Zmiany w Budżecie Obywatelskim obowiązywać będą od jego kolejnej edycji. Zlikwidowane zostaną podziały na okręgi, w których głosują mieszkańcy a zwycięskie projekty będą musiały zdobyć minimum 100 głosów. To najważniejsze zmiany, jakie pojawią się w regulaminie. Podobne zresztą obowiązywać będą w całym kraju. Takie założenia znajdują się bowiem w znowelizowanej ustawie, jaka obowiązuje od stycznia tego roku.

Jaki to będzie budżet? Jaka kwota zostanie przeznaczona do rozdysponowania? Tego jeszcze nie wiemy. Prezydent Marek Wojtkowski zapowiada jednak, że nie będzie to kwota mniejsza od ubiegłorocznej.
Na wysypisku w Machnaczu pojawi się zaś kompaktor – wart 1,8 mln złotych pojazd, który waży 30 ton, ma „ubijać” pokłady odpadów na składowisku. To kolejna decyzja podjęta przez radnych. Więcej w materiale wideo.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz