Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Warcabach Stupolowych

2019-05-14 08:39:14, Maciej Kowalczyk

Ośmiokrotnie stawali na podium zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Presto Włocławek w trakcie ostatnich Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Warcabach Stupolowych. Zawody odbyły się 12 maja w Bydgoszczy.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt do lat 13 juniorki Presto zajęły pierwsze miejsce. Sukces wywalczyły: Natalia Kapuścińska, Dominika Żarnowska, Julia Jęcka i Zofia Ćwiklińska. Dodatkowo Natalia Kapuścińska została wicemistrzynią w kategorii juniorek do lat 11, a Dominika Żarnowska była trzecia w w grupie juniorek do lat 13. Pierwsze miejsce indywidualnie zajęła Julia Stanowska w grupie juniorek do lat 15. W tej samej kategorii wicemistrzynią została Maria Jabłońska. Julia i Maria wspólnie z juniorami Presto: Grzegorzem Tomczakiem i Adamem Stanowskim wywalczyły też III miejsce drużynowo w grupie powyżej lat 15.

Z wyniku mogą być również zadowoleni młodsi juniorzy Presto. Mikołaj Kukowski został wicemistrzem województwa w kategorii do lat 9, Daniel Jabłoński był trzeci w kategorii do lat 13, a wspólnie z Oliwierem Sznablem, Mikołaj i Daniel wywalczyli drużynowo IV miejsce. Zawody odbyły się 12 maja 2019 roku w Miejskim Domu Kultury nr 1 w Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że to nie wszystkie z osiągnięć UKS Presto Włocławek w ostatnim czasie.

Natalia Kapuścińska jest też tegoroczną wicemistrzynią województwa w warcabach klasycznych oraz szachach szybkich. W tej samej formule rozgrywek szachowych Julia Stanowska była trzecia wśród zawodniczek do lat 14. Wspomniany wcześniej, Grzegorz Tomczak uzyskał najlepszy wynik, wygrywając wszystkie z dziewięciu partii, w trakcie mistrzostw województwa szkół podstawowych klas V-VIII w warcabach klasycznych. Również drużynowo zawodnicy Presto (Grzegorz, Miłosz Balcerowski, Krzysztof Baranowski i Julia Jęcka), reprezentując Zespół Szkół Muzycznych we Włocławku byli najlepsi w całym województwie, podobnie zresztą, jak rok i dwa lata temu.